Blog

Jak dobrać moc klimatyzatora?

Prawidłowy dobór mocy klimatyzatora jest absolutnie kluczowy, aby urządzenie było skuteczne w działaniu, a także bez potrzeby nie marnowało energii. Jakie czynniki koniecznie wziąć więc pod uwagę przy takim wyborze? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Czytaj dalej

Od czego zależy wydajność klimatyzatora?

Klimatyzator wówczas spełnia swoją funkcję, gdy jego wydajność utrzymuje się na odpowiednim poziomie. W momencie, gdy znacząco spada, pojawiają się rozmaite problemy przy jego eksploatacji.

Czytaj dalej

Jakie standardy powinna spełniać klimatyzacja łazienkowa?

Łazienka zajmuje szczególne miejsce w rozkładzie pomieszczeń budynku. To właśnie w niej wykonuje się różnego rodzaju czynności higieniczne. W związku z tym łazienka musi być więc przestrzenią, w której panują najwyższe standardy czystości. Niestety, zbierająca się w tym pomieszczeniu wilgoć często przynosi niekorzystne rezultaty. W skrajnych przypadkach jest nawet w stanie doprowadzić do rozwoju szkodliwych […]

Czytaj dalej

Jak dobrać klimatyzator do pomieszczenia o małym metrażu?

Właściwy dobór mocy klimatyzatora jest podstawą wydajnie pracującej klimy, niezależnie czy montujemy ją w domu, czy w biurze. Urządzenie musi być dopasowane do wielkości pomieszczenia.  

Czytaj dalej

Przeziębienie od klimatyzacji. Jak tego uniknąć?

Klimatyzacja jest niezwykle przydatnym systemem. To właśnie dzięki niej możliwe staje się chłodzenie pomieszczeń w mniej lub bardziej upalne dni. Ma ona jednak również pewne minusy. Niestety w pewnych okolicznościach działanie klimatyzacji może doprowadzić do przeziębienia osób przebywających w zasięgu instalacji. Na szczęście tego rodzaju okoliczności da się jednak uniknąć. W tym celu wystarczy przestrzegać […]

Czytaj dalej

Wpływ rekuperacji na jakość powietrza

Montaż systemu rekuperacji to w praktyce jeden z najlepszych sposobów na to, aby cieszyć się we wnętrzach czystym oraz zawsze świeżym powietrzem. Jak jednak konkretnie wpływa on na jego jakość? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Czytaj dalej

Jak obniżyć koszty eksploatacji komory chłodniczej?

Komory chłodnicze to niezastąpione urządzenia przeznaczone do utrzymania niskiej temperatury otoczenia, niezbędnej do zachowania świeżości produktów spożywczych czy kwiatów. Jednak jak każde urządzenia zasilane energią elektryczną mogą one generować wysokie rachunki. Dzięki odpowiedniej eksploatacji oraz regularnemu serwisowaniu sprzętu z pewnością obniżymy koszty jego eksploatacji.

Czytaj dalej

Zalety klimatyzatorów kasetonowych

Klimatyzatory kasetonowe to jedne z najefektowniejszych rozwiązań, które pozwala na równomierne i szybkie rozprowadzanie chłodu w klimatyzowanym pomieszczeniu. Montuje się je w konstrukcji sufitów podwieszanych.

Czytaj dalej

Klimatyzacja jako standard hotelowy

Obecnie praktycznie w każdym obiekcie hotelowym stawiającym na zadowolenie klientów niezbędna jest klimatyzacja. Dlaczego jest ona tak ważna w tego typu miejscach oraz co sprawia, że goście chętniej wybierają hotele, które ją posiadają?

Czytaj dalej

Fakty i mity na temat rekuperacji

Osoby, które zastanawiają się, w jaki sposób najlepiej wentylować domy czy biura, rozważają różne rozwiązania. Jednym z nich jest zastosowanie wentylatorów z rekuperacją, czyli z odzyskiem powietrza. Dzięki systemowi można skutecznie dostarczać świeże powietrze do pomieszczeń, a jednocześnie usuwać zużyte wraz z zanieczyszczeniami, na przykład kurzem czy przykrymi zapachami. Wiele osób ma jednak wątpliwości co […]

Czytaj dalej

© 2022 r. Climag

Polityka prywatności