Blog

Jak dobrać klimatyzator do pomieszczenia o małym metrażu?

Właściwy dobór mocy klimatyzatora jest podstawą wydajnie pracującej klimy, niezależnie czy montujemy ją w domu, czy w biurze. Urządzenie musi być dopasowane do wielkości pomieszczenia.  

Czytaj dalej

Przeziębienie od klimatyzacji. Jak tego uniknąć?

Klimatyzacja jest niezwykle przydatnym systemem. To właśnie dzięki niej możliwe staje się chłodzenie pomieszczeń w mniej lub bardziej upalne dni. Ma ona jednak również pewne minusy. Niestety w pewnych okolicznościach działanie klimatyzacji może doprowadzić do przeziębienia osób przebywających w zasięgu instalacji. Na szczęście tego rodzaju okoliczności da się jednak uniknąć. W tym celu wystarczy przestrzegać […]

Czytaj dalej

Wpływ rekuperacji na jakość powietrza

Montaż systemu rekuperacji to w praktyce jeden z najlepszych sposobów na to, aby cieszyć się we wnętrzach czystym oraz zawsze świeżym powietrzem. Jak jednak konkretnie wpływa on na jego jakość? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Czytaj dalej

Jak obniżyć koszty eksploatacji komory chłodniczej?

Komory chłodnicze to niezastąpione urządzenia przeznaczone do utrzymania niskiej temperatury otoczenia, niezbędnej do zachowania świeżości produktów spożywczych czy kwiatów. Jednak jak każde urządzenia zasilane energią elektryczną mogą one generować wysokie rachunki. Dzięki odpowiedniej eksploatacji oraz regularnemu serwisowaniu sprzętu z pewnością obniżymy koszty jego eksploatacji.

Czytaj dalej

Zalety klimatyzatorów kasetonowych

Klimatyzatory kasetonowe to jedne z najefektowniejszych rozwiązań, które pozwala na równomierne i szybkie rozprowadzanie chłodu w klimatyzowanym pomieszczeniu. Montuje się je w konstrukcji sufitów podwieszanych.

Czytaj dalej

Klimatyzacja jako standard hotelowy

Obecnie praktycznie w każdym obiekcie hotelowym stawiającym na zadowolenie klientów niezbędna jest klimatyzacja. Dlaczego jest ona tak ważna w tego typu miejscach oraz co sprawia, że goście chętniej wybierają hotele, które ją posiadają?

Czytaj dalej

Fakty i mity na temat rekuperacji

Osoby, które zastanawiają się, w jaki sposób najlepiej wentylować domy czy biura, rozważają różne rozwiązania. Jednym z nich jest zastosowanie wentylatorów z rekuperacją, czyli z odzyskiem powietrza. Dzięki systemowi można skutecznie dostarczać świeże powietrze do pomieszczeń, a jednocześnie usuwać zużyte wraz z zanieczyszczeniami, na przykład kurzem czy przykrymi zapachami. Wiele osób ma jednak wątpliwości co […]

Czytaj dalej

Jak dbać o urządzenia klimatyzacyjne?

Klimatyzacja w domu lub biurze znacznie poprawia komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Upały czy mrozy panujące na zewnątrz mogą być męczące, przez co wykonywanie codziennych obowiązków jest nieco nieprzyjemne. Co więcej, w niedogodnych warunkach trudno skupić się na wykonywaniu bieżących spaw. Jednak, aby klimatyzacja spełniała swoją funkcję, trzeba o nią odpowiednio zadbać. W jaki sposób?

Czytaj dalej

Podstawowe parametry pracy instalacji wentylacyjnych

Wentylacja to bez wątpienia jedna z najważniejszych instalacji, jakie występują w budynkach zarówno mieszkalnych, jak i usługowych. Dlaczego?

Czytaj dalej

Jak zadbać o odpowiednie chłodzenie kwiatów w kwiaciarni?

Zarówno kwiaty żywe, jak i cięte są bardzo delikatne i podatne na różnego rodzaju szkodliwe bodźce. Utrzymywanie ich w dobrej kondycji wymaga zachowania odpowiednich warunków na każdym etapie poprzedzającym sprzedaż. Jednym z podstawowych czynników jest optymalne chłodzenie.

Czytaj dalej

© 2022 r. Climag

Polityka prywatności