512-385-875

Blog

Najczęstsze błędy w użytkowaniu klimatyzacji

paź 7, 2022

Nieprawidłowe korzystanie z klimatyzacji może skutkować nie tylko nadmierną eksploatacją sprzętu prowadzącą do jego wadliwego funkcjonowania, ale także rozwojem chorób i infekcji. Warto więc mieć świadomość, w jaki sposób prawidłowo korzystać z klimatyzacji, aby zapobiec ewentualnym problemom z urządzeniem i ze zdrowiem.

 

Brak regularnego serwisu klimatyzacji

Niedotrzymywanie terminów przeglądu stanu technicznego klimatyzacji to najczęstszy i najpoważniejszy błąd w jej użytkowaniu. Regularny serwis klimatyzacji to gwarancja długoletniego funkcjonowania sprzętu bez usterek, ale także zmniejszenie ryzyka zakażeń wywołanych bakteriami i grzybami, które usunąć może tylko wykwalifikowany personel.

 

Używanie klimatyzatora przy otwartym oknie

Poprawne korzystanie z klimatyzacji wymaga zamknięcia okien i drzwi balkonowych w klimatyzowanej przestrzeni. W przeciwnym razie ciepłe powietrze dostanie się nimi do ochładzanego pomieszczenia, powodując uruchomienie urządzenia na najwyższy pobór mocy. Nadmierna eksploatacja może przyczynić się do usterek mechanizmu.

 

Nieprawidłowe ustawienie temperatury

Zbyt duża różnica temperatury zewnętrznej i wewnętrznej znacznie zwiększa ryzyko przeziębienia organizmu, które może doprowadzić do rozwoju infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. Aby tego uniknąć, nie należy obniżać temperatury pomieszczenia o więcej niż 6 stopni Celsjusza względem temperatury zewnętrznej. 

 

Zanieczyszczony filtr

Utrzymanie klimatyzacji w czystości jest niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Zanieczyszczony filtr prowadzi do mniejszej wydajności urządzenia, głośniejszej pracy oraz większego zużycia energii. Filtr można myć samodzielnie przy pomocy wody i mydła.

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

512-385-875

biuro@climag.pl

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

607-277-207

m.koziol@climag.pl

Mariusz Rusjan

Handlowiec 

791-174-969

serwis@climag.pl