512-385-875

Climag Bydgoszcz
– Ogrzewanie klimatyzacją

Nie każdy, kto decyduje się na montaż klimatyzacji w domu czy mieszkaniu, zdaje sobie sprawę tego, że poza dostarczaniem przyjemnego chłodu w upalne dni, taka instalacja może również być wykorzystana zimą do dogrzewania powietrza. Zamontowany w domu klimatyzator może działać jak pompa ciepła – czyli podgrzewać powietrze. Tego rodzaju urządzenia to najczęściej klimatyzatory typu Split i Multisplit, składające się z części wewnętrznej i zewnętrznej. W przypadku klimatyzatorów Multisplit można ogrzać więcej niż jedno pomieszczenie. Klimatyzacja pozwala z wykorzystaniem jednej instalacji zarówno ogrzewać, jak i chłodzić dom. Tego rodzaju komfortu nie zapewni Państwu tradycyjne ogrzewanie. Nie zapominajmy też o tym, że nowoczesne klimatyzatory wyposażone są w filtr zapewniający oczyszczanie powietrza z pyłów czy alergenów.

Jak dobrze wybrać klimatyzator?

Warto pamiętać, że klimatyzatory z funkcją ogrzewania sprawdzają się raczej przy łagodnych zimach – jeśli pojawią się duże mrozy, konieczne będzie dogrzewanie domu innymi sposobami. Specjaliści z naszej firmy chętnie pomogą Państwu w wyborze odpowiedniego klimatyzatora. Warto zwrócić uwagę na to, żeby urządzenie służące również do dogrzewania mieszkania miało dobrą moc i klasę energetyczną (A), co zapewni Państwu niższe rachunki za prąd. Do tego klimatyzatory wyposażone w technologię inwertową mają dłuższą żywotność, potrzebują mniej energii i świetnie radzą sobie z ogrzewaniem domu nawet przy kilkunastostopniowych mrozach.

Na czym polega ogrzewanie klimatyzacją?

Ogrzewanie klimatyzacją, choć wydaje się niemożliwe, to w rzeczywistości wiele urządzeń ma taką opcję. Dzięki temu instalacje te mogą być użytkowane przez cały rok – latem schładzając pomieszczenie, a zimą ogrzewając je. Urządzenia klimatyzacji split działają na zasadzie rewersyjnej pompy ciepła. Oznacza to, że w lecie jednostka wewnętrzna chłodzi, a zewnętrzna grzeje. W zimie z kolei zachodzi przeciwne zjawisko – wewnętrzna grzeje, a zewnętrzna ochładza. Takie nowoczesne klimatyzatory inwerterowe pod kątem oszczędności stanowią konkurencję dla typowych grzejników elektrycznych. Urządzenie to wyróżnia się wysoką energooszczędnością oraz zwiększoną wydajnością.

Jakie zalety ma dogrzewanie klimatyzacją?

Dogrzewanie klimatyzacją to przede wszystkim komfort termiczny dla użytkowników. Korzystając z urządzeń z możliwością grzania i chłodzenia można więc zaoszczędzić finanse na wydatek związany z zakupem kolejnych elementów wyposażenia. Nie można też pomijać faktu, że ogrzewanie klimatyzatorem w okresie przejściowym jest o wiele tańsze od grzejników – nawet 4-krotnie! Decydując się na montaż klimatyzatora z taką funkcją, należy jednak pamiętać o uwzględnieniu współczynnika CSOP/COP, który informuje o wartości wyprodukowanej przez instalację energii przy poborze 1 kWh. Ogrzewanie klimatyzatorem to też bardziej ekologiczne rozwiązanie, które redukuje emisję smogu.  

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi zaletami, jakie dają klimatyzatory z funkcją grzania od Climag. Oferujemy kompleksowe wsparcie na etapie doboru urządzenia, zakupu i montażu.

masz pytania? napisz do nas!

Dlaczego warto nam zaufać?

Z

kilkunastoletnie doświadczenie

Z
darmowy audyt pomieszczeń pod kątem doboru urządzeń
Z
doradztwo w zakresie wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa
Z
projektowanie instalacji i projekty wykonawcze
Z
oferujemy profesjonalną realizację projektów
Z
sprzedaż, montaż i serwis urządzeń
Z
przeglądy i konserwacje urządzeń

2 + 11 =

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

Robert Ładziński

Serwis

ul. Szkolna 2a, Kruszyn
86-014 Sicienko

CLIMAG Copyright ©2023 | Polityka Prywatności