512-385-875

Wentylacja przemysłowa

Wentylacja przemysłowa to system, który gwarantuje optymalne parametry powietrza – temperatury oraz wilgotności, jakie są tak ważne z punktu widzenia procesów produkcyjnych. Należy pamiętać o tym, że bardzo dużo wyrobów – cukierniczych, papierniczych czy elektronicznych powstaje wyłącznie przy zachowaniu właściwego poziomu powietrza. W Climag oferujemy także wysokiej jakości instalacje do pomieszczeń czystych, które stosowane są we wnętrzach, gdzie wymogi czystości precyzyjnie określają normy. Tego typu systemy można spotkać m.in. w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym czy medycznym. Odpowiednio zamontowana wentylacja w połączeniu np. z klimatyzacją przemysłową pozwala na skuteczną filtrację zanieczyszczeń oraz utrzymanie wysokiego poziomu sterylności.

Czym się wyróżnia wentylacja przemysłowa?

System wentylacji obiektów przemysłowych to bardzo ważne zagadnienie, szczególnie wtedy, gdy przekraczane są dopuszczalne normy stężenia. Mimo dużego obciążenia wentylacji przemysłowej nadal musi wykonywać swoją pracę, aby nie narazić pracowników i maszyn produkcyjnych na zużycie – np. przed zapchanie pyłami. Dlatego w Climag zapewniamy indywidualne podejście do potrzeb każdego Klienta – które jest tak ważne przy doborze wentylacji hal przemysłowych. Nasi techniki mają wieloletnie doświadczenie w realizowaniu systemów wentylacji przemysłowej i świetnie znają się na doborze właściwych rozwiązań. Zapewniamy, że są to równocześnie najbardziej ekonomiczne i zgodne z wymaganiami czy dyrektywami systemy.

Jaką wentylację przemysłową oferujemy?

W Climag wykonujemy kilka podstawowych rodzajów wentylacji przemysłowych – strefową, miejscową i odzysk ciepła. Wentylacja w zakładach przemysłowych bardzo często narażona jest na przekroczenia najwyższych dopuszczalnych stężeń – zapylenia, emisji oparów czy toksycznych gazów. W odróżnieniu od tradycyjnej wentylacji wymaga więc indywidualnego podejścia, które uwzględni potrzeby i specyfikę produkcji.

W przypadku wentylacji strefowej najbardziej sprawdzi się ona w halach produkcyjnych, gdzie możliwości przekroczenia najwyższych stężeń dopuszczalnych jest bardzo wysoka. Indywidualnie dobrana instalacja w takim przypadku pozwala szybko zredukować zagrożenie. Systemy wentylacji strefowej sprawdzają się idealnie wtedy, gdy narażone są na największe zanieczyszczenia tylko określone strefy – spawalnicza czy lakiernicza. Pozwalają na uniknięcie wietrzenia całego obiektu, ograniczając je do danego obszaru. Wentylacja strefowa może być też połączona z miejscową, aby zapewnić większą skuteczność, gdy emisja zanieczyszczeń jest na stałym, dużym poziomie.

Wentylacja miejscowa daje z kolei możliwość ograniczenia lub całkowitego ograniczenia zjawiska związanego z rozprzestrzenianiem się zanieczyszczeń na całą halę produkcyjną. Wykorzystując miejscowe odciągi np. przy stanowiskach pracy ludzi, można znacznie ograniczyć ryzyko wdychania zanieczyszczeń i nabycia chorób układu oddechowego. Właśnie dlatego wykorzystanie wentylacji miejscowej jest uwarunkowane czynnikiem ekonomicznym i zdrowotnym.

Wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła zawsze stosowana jest ze względu na problem obniżenia temperatury we wnętrzu. Korzystając z rekuperacji, „zużyte” powietrze może być wymienione na świeże, ale różnicę stanowi odzysk ciepła w wysokości ok. 90% zużytego powietrza. Całość procesu kontroluje się za pomocą sterownika.

W Climag bardzo chętnie doradzimy, w jakim miejscu zamontować wentylację przemysłową. Mamy wieloletnie doświadczenie i wiedzę, dzięki którym możemy zapewnić zadowolenie nawet najbardziej wymagających Klientów.

masz pytania? napisz do nas!

Dlaczego warto nam zaufać?

Z

kilkunastoletnie doświadczenie

Z
darmowy audyt pomieszczeń pod kątem doboru urządzeń
Z
doradztwo w zakresie wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa
Z
projektowanie instalacji i projekty wykonawcze
Z
oferujemy profesjonalną realizację projektów
Z
sprzedaż, montaż i serwis urządzeń
Z
przeglądy i konserwacje urządzeń

13 + 2 =

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

Robert Ładziński

Serwis

ul. Szkolna 2a, Kruszyn
86-014 Sicienko

CLIMAG Copyright ©2023 | Polityka Prywatności