512-385-875

Climag Bydgoszcz
– wentylacja dla biur i firm

Centrala wentylacyjna może zostać zainstalowana w dowolnym miejscu. Warto dokładnie przeanalizować wszystkie warianty rozprowadzenia kanałów wentylacyjnych. Najczęściej centrale systemów wentylacyjnych montuje się w piwnicy bądź na strychu ze względu na głośność pracującego urządzenia, a więc zazwyczaj w miejscach odizolowanych akustycznie od pomieszczeń mieszkalnych, w których przebywamy na co dzień. W celu zapewnienia dodatkowej ochrony przed hałasem warto zapoznać się z tematyką elastycznych połączeń centrali z kanałami wentylacyjnymi oraz tłumikami akustycznymi zakładanymi w tych kanałach.

W przypadku zamiaru zamontowania wentylacji w biurze, warto zwrócić uwagę na siłę emitowanego hałasu. Aby ograniczyć wynikający z tego dyskomfort, należy dobrać odpowiednie parametry pracy całej instalacji wentylatora – a w szczególności prędkości przepływu powietrza.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych specjalistów, wszelkie koszta związane z doborem i montażem wentylacji odpowiedniej instalacji zostaną zminimalizowane. W celu kontroli i utrzymania czystości, a co za tym idzie – sprawności całej instalacji – należy zapewnić do niej łatwy dostęp.

Czym się wyróżnia dobra wentylacja dla biur?

Wentylacja dla biur to przede wszystkim możliwość zapewnienia płynnej wymiany zużytego powietrza na świeże, przy zachowaniu niezmiennej temperatury w pomieszczeniu. To z kolei przekłada się na większy komfort pracy i podniesienie wydajności pracowników. Biura wentylowane w niewłaściwy sposób to miejsca, w których trudno się skupić ze względu na niewystarczającą ilość tlenu we wdychanym powietrzu. Skuteczna wentylacja w biurze zapewnia więc odpowiednią jakość środowiska wewnętrznego, a także właściwą intensywność wymiany powietrza, jego czystość, temperaturę czy wilgotność. System instalacji powinien być też zgodny z przepisami i wytycznymi określonymi przez Polskie Normy oraz spełniać wymogi bezpieczeństwa pożarowego. Sprawna wymiana powietrza w wewnętrznych pomieszczeniach jest obecnie wymogiem w każdym budynku. Właśnie dlatego w biurach należy projektować i montować instalacje wymiany powietrza, żeby zapewnić odpowiednie warunki cieplne i wilgotnościowe.

Jakie przepisy określają konieczność wentylacji dla biur?

Akt prawny związany z wentylacją to przede wszystkim Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Normy dotyczące wymiany powietrza w obiektach biurowych są o wiele bardziej rygorystyczne niż dla budynków mieszkalnych. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w pomieszczeniach biur wentylacja musi radzić sobie z dużą ilością CO2, jaką emitują pracownicy i urządzenia, a także usuwać ciepło. Jednocześnie system powinien zapewniać dostęp do czystego powietrza. Wykorzystanie naturalnej wentylacji nie jest więc wystarczające i nie zapewnia wymaganych standardów higieny.

Chętnie omówimy wszystkie zalety montażu wentylacji dla biur, który wykonujemy w Climag.

masz pytania? napisz do nas!

Dlaczego warto nam zaufać?

Z

kilkunastoletnie doświadczenie

Z
darmowy audyt pomieszczeń pod kątem doboru urządzeń
Z
doradztwo w zakresie wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa
Z
projektowanie instalacji i projekty wykonawcze
Z
oferujemy profesjonalną realizację projektów
Z
sprzedaż, montaż i serwis urządzeń
Z
przeglądy i konserwacje urządzeń

1 + 1 =

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

Robert Ładziński

Serwis

ul. Szkolna 2a, Kruszyn
86-014 Sicienko

CLIMAG Copyright ©2023 | Polityka Prywatności