512-385-875

Pompy ciepła – Bydgoszcz

Pompy ciepła, które proponujemy w Climag to bardzo ekonomiczny sposób na efektywne ogrzewanie pomieszczeń. Zastosowanie takich instalacji pozwala znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie, będąc równocześnie tańszą metodą niż systemy grzewcze. Pompa ciepła do swojej pracy wykorzystuje tylko odnawialne źródła energii, jakie pochodzą z gruntu, powietrza lub słońca. Dodatkowo jest niezwykle bezpieczna, eliminując ewentualne ryzyko związane z pojawieniem się wybuchu, zatrucia czy pożaru. Pomagamy w wyborze odpowiedniego modelu pompy do potrzeb Klienta i możliwości nieruchomości. Montujemy także instalację i wykonujemy jej serwis.

Jak działają pompy ciepła?

Pompa ciepła to centralne urządzenie grzewcze, które zastępuje na przykład kocioł zasypowy. Posiada dwa źródła ciepła – wodę w układzie, podgrzaną poprzez zasilanie elektryczne, a także tak zwane dolne źródło. Może nim być powietrze lub grunt. Proces ogrzewania następuje poprzez przepompowanie powietrza z dolnego źródła do górnego. Pompa ciepła samodzielnie nie wytwarza ciepła, a jedynie je transportuje. W głównej mierze jest zasilana energią pochodzącą z naturalnych źródeł, a jedynie w niewielkim stopniu elektrycznością. Oprócz pomp ciepła oferujemy też urządzenia do ogrzewania klimatyzacją. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Zalety stosowanie pomp ciepła

Jedną z największych zalet pomp ciepła jest ich energooszczędność. Dzięki temu, przy optymalnym dobraniu urządzenia do zapotrzebowania cieplnego budynku, można liczyć na o wiele niższe rachunki za ogrzewanie. Co ważne, pompy są w 100% ekologiczne. Nie emitują spalin, więc nie zanieczyszczają środowiska naturalnego. Ponadto są niezwykle wydajne i bardzo wygodne w użytkowaniu. Jako że są to urządzenia bezobsługowe i nie wymagające uzupełniania opału, korzystanie z nich jest bardzo proste i bezproblemowe. Pompy ciepła nie wymagają także czyszczenia, a także składowania paliwa. Nie powodują też zagrożenia pożarowego czy ryzyka wybuchu.

Jakie pompy ciepła oferujemy?

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje pomp ciepła i takie też mamy w swojej ofercie. Jest to pompa ciepła powietrzna typu powietrze-powietrze oraz powietrze-woda, a także pompa gruntowa. Różni je sposób pobieranego medium do wytworzenia energii cieplnej. Urządzenia powietrze-woda montujemy na zewnątrz obiektu, wykonując przyłącza hydrauliczne i elektryczne. Dolne źródło ciepła systemu stanowi powietrze, które następnie pompa przekazuje do górnego źródła – instalacji grzewczej. Instalacja typu powietrze-powietrze to z kolei system, który bezpośrednio ogrzewa to, które znajduje się w pomieszczeniu. Ostatni typ – urządzenia gruntowe, jak sama nazwa wskazuje, pobierają energię cieplną ze zgromadzonego gruntu. W Climag wychodzimy jednak o krok dalej i proponujemy też pompy ciepła z klimatyzacji. W tym celu, konieczne jest połączenie samej jednostki zewnętrznej klimatyzatora z instalacją centralnego ogrzewania domu, za pomocą wymiennika ciepła. Potrzebujemy też pompy obiegowej i zestawu czujników obsługujących niezbędne procesy działania systemu.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą pomp ciepła w Climag.

masz pytania? napisz do nas!

Dlaczego warto nam zaufać?

Z

kilkunastoletnie doświadczenie

Z
darmowy audyt pomieszczeń pod kątem doboru urządzeń
Z
doradztwo w zakresie wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa
Z
projektowanie instalacji i projekty wykonawcze
Z
oferujemy profesjonalną realizację projektów
Z
sprzedaż, montaż i serwis urządzeń
Z
przeglądy i konserwacje urządzeń

9 + 7 =

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

Robert Ładziński

Serwis

ul. Szkolna 2a, Kruszyn
86-014 Sicienko

CLIMAG Copyright ©2023 | Polityka Prywatności