512-385-875

Climag
– wentylacja do domów i mieszkań

Wysokie ceny za energię mobilizują wszystkich do jej oszczędzania. Należy mieć świadomość, że straty ciepła w okresie zimowym w dużym stopniu są spowodowane systemami wentylacyjnymi. Wraz z wietrzeniem pomieszczeń tracimy również ciepło. Na wentylację może przypadać od 30 do 60% wszystkich strat. W starych domach, w których znaczna część ciepła uciekała przez zimne przegrody, straty wentylacyjne stanowiły mniejszy udział w całości. Im ściany, dach i okna są cieplejsze, tym rola strat wentylacyjnych w całym bilansie energetycznym rośnie. Często z tego powodu następuje nadmierne uszczelnianie budynku, co ma doprowadzić do zmniejszenia intensywności jego wentylowania. W rezultacie znacznie pogarsza się jakość powietrza w pomieszczeniach, a co za tym idzie – nadmiernie wzrasta wilgotność powietrza sprzyjająca rozwojowi grzybów i pleśni.

Taka sytuacja skłania do poszukiwania kompromisu pomiędzy oszczędzaniem energii a właściwą wentylacją pomieszczeń. Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie systemu wentylacji nawiewno-wywiewnej z centralą wentylacyjną (rekuperatorem) odzyskującą ciepło.

System wentylacji nawiewno-wywiewnej wyróżnia się tym, że wentylatory nie tylko likwidują powietrze z budynku, ale również w jego miejsce dostarczają świeże powietrze z zewnątrz. Powietrze to jest pobierane spoza budynku, po czym systemem kanałów wentylacyjnych dostarcza je do pokoi. Z kolei kanały wywiewne usuwają zanieczyszczone powietrze z kuchni, toalety, łazienki i garderoby i transportuje je na zewnątrz.

masz pytania? napisz do nas!

Dlaczego warto nam zaufać?

Z

kilkunastoletnie doświadczenie

Z
darmowy audyt pomieszczeń pod kątem doboru urządzeń
Z
doradztwo w zakresie wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa
Z
projektowanie instalacji i projekty wykonawcze
Z
oferujemy profesjonalną realizację projektów
Z
sprzedaż, montaż i serwis urządzeń
Z
przeglądy i konserwacje urządzeń

11 + 6 =

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

512-385-875

biuro@climag.pl

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

607-277-207

m.koziol@climag.pl

Mariusz Rusjan

Serwis

791-174-969

serwis@climag.pl

ul. Szkolna 2a, Kruszyn
86-014 Sicienko

CLIMAG Copyright ©2022 | Polityka Prywatności