512-385-875

Climag
– wentylacja do domów i mieszkań

Wysokie ceny za energię mobilizują wszystkich do jej oszczędzania. Należy mieć świadomość, że straty ciepła w okresie zimowym w dużym stopniu są spowodowane systemami wentylacyjnymi. Wraz z wietrzeniem pomieszczeń tracimy również ciepło. Na wentylację może przypadać od 30 do 60% wszystkich strat. W starych domach, w których znaczna część ciepła uciekała przez zimne przegrody, straty wentylacyjne stanowiły mniejszy udział w całości. Im ściany, dach i okna są cieplejsze, tym rola strat wentylacyjnych w całym bilansie energetycznym rośnie. Często z tego powodu następuje nadmierne uszczelnianie budynku, co ma doprowadzić do zmniejszenia intensywności jego wentylowania. W rezultacie znacznie pogarsza się jakość powietrza w pomieszczeniach, a co za tym idzie – nadmiernie wzrasta wilgotność powietrza sprzyjająca rozwojowi grzybów i pleśni.

Taka sytuacja skłania do poszukiwania kompromisu pomiędzy oszczędzaniem energii a właściwą wentylacją pomieszczeń. Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie systemu wentylacji nawiewno-wywiewnej z centralą wentylacyjną (rekuperatorem) odzyskującą ciepło.

System wentylacji nawiewno-wywiewnej wyróżnia się tym, że wentylatory nie tylko likwidują powietrze z budynku, ale również w jego miejsce dostarczają świeże powietrze z zewnątrz. Powietrze to jest pobierane spoza budynku, po czym systemem kanałów wentylacyjnych dostarcza je do pokoi. Z kolei kanały wywiewne usuwają zanieczyszczone powietrze z kuchni, toalety, łazienki i garderoby i transportuje je na zewnątrz.

Jakie zalety ma wentylacja do domu?

 Wentylacja do domu z rekuperacją wymusza usuwaniu zużytego powietrza i wprowadzanie czystego, świeżego. Odpowiednio je przy tym filtruje i jest gwarancją komfortu. System rekuperacji pozwala na zapewnienie stałego dopływu powietrza z zewnątrz do domu, a także zapewnia filtrację z osuszaniem napływających mas powietrznych. Dodatkowo redukuje możliwość powstawania pleśni i grzybów, co jest ulgą dla alergików. Cały system zmniejsza też ryzyko występowania problemów zdrowotnych wynikających z zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach.

Dlaczego wentylacja w domu jest tak ważna?

Skuteczny system wentylacji w domu zapewnia mieszkańcom świeże oraz zdrowe powietrze. Aby cyrkulacja powietrza przebiegała w sposób ciągły, konieczny jest sprawnie działający system. Niewentylowane pomieszczenia stanowią większe zagrożenie dla zdrowia z uwagi na szkodliwe, a nawet trujące związki – mikroorganizmy i drobnoustroje. Są one skutkiem np. parowania dywanów, firanek czy paneli. Rekuperacja pomaga skutecznie zmniejszyć objawy alergii, dzięki czemu powietrze we wnętrzu będzie bardziej komfortowe dla alergików. Wilgotne warunki mogą z kolei powodować rozwój astmy i poważne choroby układu oddechowego. Wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia w połączeniu z niesprawną wentylacją to z kolei źródło bólów głowy, wysypki i kłopotów z zatokami. Dodatkowo powietrze w pomieszczeniach zawiera kurz, lotne cząstki i wiele innych cząsteczek, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia mieszkańców domu. System wentylacji pobiera powietrze z zewnątrz i usuwa „zużyte” masy z pomieszczeń.

W Climag chętnie przedstawimy wszystkie możliwości, jakie daje wentylacja dla domu!

masz pytania? napisz do nas!

Dlaczego warto nam zaufać?

Z

kilkunastoletnie doświadczenie

Z
darmowy audyt pomieszczeń pod kątem doboru urządzeń
Z
doradztwo w zakresie wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa
Z
projektowanie instalacji i projekty wykonawcze
Z
oferujemy profesjonalną realizację projektów
Z
sprzedaż, montaż i serwis urządzeń
Z
przeglądy i konserwacje urządzeń

6 + 5 =

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

Robert Ładziński

Serwis

ul. Szkolna 2a, Kruszyn
86-014 Sicienko

CLIMAG Copyright ©2023 | Polityka Prywatności