512-385-875

Climag Bydgoszcz
– Centarale wentylacyjne

Instalacje wentylacyjne

Wydajna, dobrze zaprojektowana i zamontowana instalacja wentylacyjna dostarcza do wnętrz świeże powietrze, a jednocześnie umożliwia równomierny odpływ zanieczyszczonego i wilgotnego powietrza. Optymalnie działająca wentylacja stwarza komfortowe warunki dla ludzi, roślin i zwierząt oraz pozwala na prawidłową pracę różnego typu urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Zachowanie właściwej wilgotności chroni przed rozwojem niebezpiecznych dla organizmu człowieka drobnoustrojów oraz grzybów.

Centrale wentylacyjne z możliwością odzyskiwania ciepła

CLIMAG zajmuje się dystrybucją, montażem i serwisem instalacji wentylacyjnych najlepszych światowych producentów. Dostarczamy wydajne i wytrzymałe centrale wentylacyjne. Są to nowoczesne urządzenia będące sercem systemu wentylacyjnego. Zapewniają one wymuszoną wymianę i obróbkę powietrza. Do centrali wentylacyjnej doprowadzone są kanały wentylacyjne odpowiedzialne za wprowadzanie świeżego powietrza do wnętrz oraz odprowadzanie zużytego na zewnątrz budynku. Centrale wentylacyjne doskonale zdają egzamin w instalacjach dla domów jednorodzinnych, jak i dla dużych obiektów biurowych, handlowych lub produkcyjnych.

Systemy wentylacyjne zaleca się łączyć z rekuperacją. Polega ona na odzyskiwaniu ciepła z powietrza wychodzącego z budynku i użycie go do podgrzania powietrza nawiewanego. Dzięki wentylacji z rekuperacją możliwa jest oszczędność na ogrzewaniu domu nawet do 50%.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w UE przy zastosowaniu central wentylacyjnych o wydajności powyżej 2000 m3, konieczne jest odzyskiwanie ciepła, czyli rekuperacja. Oferujemy centrale wentylacyjne, rekuperacyjne i klimatyzacyjne firm: Komfovent, VBW i VTS.

O czym pamiętać przy projektowaniu wentylacji?

Prawidłowo zaprojektowana i wykonana wentylacja zapewnia bezawaryjne działanie. Bez względu na rodzaj obiektu, w którym się znajduje, należy uwzględnić wszystkie parametry techniczne oraz wytyczne montażowe. Pod uwagę bierze się np. lokalizację centrali wentylacyjnej i rozmieszczenie kanałów dystrybucyjnych. Nie można także pomijać wymagań związanych z przepisami prawa. Profesjonalny montaż musi przebiegać na podstawie opisu technicznego i rysunków wizualizujących przebieg systemu wraz z lokalizacją wywiewników i nawiewników.

Jakie zalety ma wentylacja dla biur i do domu?

Wentylacja dla biur jeśli jest prawidłowo wykonana, zapewnia płynną wymianę zużytego powietrza na świeże, zachowując przy tym niezmienną temperaturę w pomieszczeniu. To z kolei ma przełożenie na większy komfort pracy i podniesienie wydajności pracowników. Biura wentylowane niewłaściwie często są miejscem, które nie sprzyja pracy, a osoby, jakie się w nich znajdują, mają np. problem z koncentracją. Podobne zalety można wymienić w przypadku instalacji, jaką jest wentylacja do domu. Jeśli wentylację nie wymieniają powietrza, we wnętrzach gwałtownie spada jego jakość i nie rośnie poziom dwutlenku węgla. To z kolei powoduje złe samopoczucie, ból głowy czy nieefektywną pracę. Dodatkowo osoby starsze, dzieci czy alergicy mogą mieć problemy z oddychaniem. Tylko właściwie zamontowana i zaprojektowana instalacja zapewnia efektywną wymianę powietrza na świeże i nie powoduje strat energetycznych.

Z chęcią przedstawimy wszystkie zalety wentylacji, jaką montujemy w Climag. Profesjonalnie doradzamy Klientom w doborze efektywnej instalacji, jej serwisie i obsłudze.

wentylacja
budynek
wentylacja

masz pytania? napisz do nas!

Dlaczego warto nam zaufać?

Z

kilkunastoletnie doświadczenie

Z
darmowy audyt pomieszczeń pod kątem doboru urządzeń
Z
doradztwo w zakresie wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa
Z
projektowanie instalacji i projekty wykonawcze
Z
oferujemy profesjonalną realizację projektów
Z
sprzedaż, montaż i serwis urządzeń
Z
przeglądy i konserwacje urządzeń

2 + 7 =

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

Robert Ładziński

Serwis

ul. Szkolna 2a, Kruszyn
86-014 Sicienko

CLIMAG Copyright ©2023 | Polityka Prywatności