512-385-875

Climag Bydgoszcz
– Komory chłodnicze i mroźnicze

Komory chłodnicze i mroźnicze

Komory chłodnicze i mroźne to zamknięte przestrzenie otoczone przegrodami o dużej izolacyjności cieplnej i paroszczelności. Dostosowane są do przechowywania różnego typu produktów w określonej, stałej temperaturze. Chłodnictwo, jako dział techniki zajmujący się odprowadzaniem ciepła ze środowiska chłodzonego dzieli wstępnie urządzenia do przechowywania produktów na komory chłodnicze, w których temperatura utrzymywana jest w zakresie od 0 do +10o C oraz komory mroźne o zakresie temperatur -5 do -25o C. Występują jeszcze inne warianty urządzeń chłodniczych, takie jak komory głębokiego mrożenia czy też komory z atmosferą kontrolowaną.

Montaż i serwis urządzeń chłodniczych

Oferujemy montaż komór chłodniczych i komór mroźnych. Nasze urządzenia charakteryzują się przede wszystkim niezawodnością oraz wysoką jakością. Zapewniają oszczędną pracę oraz najwyższy standard estetyczny i funkcjonalny.

Montujemy urządzenia chłodnicze przeznaczone dla wielu działów przemysłu i usług oraz zajmujemy się ich serwisem i naprawami. Komory chłodnicze i mroźnicze doskonale sprawdzają się w gastronomii, hotelarstwie i florystyce oraz w branży spożywczej. Pomagamy w doborze odpowiedniego produktu, opierając się na oczekiwaniach klienta oraz jego możliwościach finansowych. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących chłodnictwa oraz montażu komór chłodniczych zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w Bydgoszczy.

Czym się wyróżniają komory chłodnicze?

Komory chłodnicze są specjalistycznymi urządzeniami, które proponujemy w różnej wielkości i pojemności. Ich gabaryty bardzo różnią się od siebie, dzięki czemu Klienci mogą w komorze łatwo przechowywać liczne grupy towarów. Właśnie dlatego chętnie stosowane są w takich branżach, jak przemysł farmaceutyczny czy spożywczy. Powstają z materiałów, które wyróżniają się niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej – płyty warstwowe z rdzeniem styropianowym lub poliuretanowym. Za wytworzenie pożądanej temperatury z komór odpowiada z kolei specjalna instalacja chłodnicza. Aby ją wyprodukować, wykorzystuje się różnego typu technologie i rozwiązania. Zewnętrzna powłoka to zwykle agregat chłodniczy, łączący się ściśle z instalacją chłodniczą. Każdy z modeli, który mamy w swojej ofercie wyróżnia się szczelnymi drzwiami zamykanymi na klucz, będącymi skuteczną barierą dla wnikania do środka ciepła. Dzięki wysokiej jakości materiałom i zastosowanym technologiom nasze komory są bardzo solidne i trwałe.

Jakie zalety ma komora chłodnicza?

Komora chłodnicza dzięki swoim właściwościom sprawdza się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zachowanie niskich temperatur. Jest więc niezbędna w gastronomii, przetwórstwie spożywczym, hotelach, szpitalach i w wielu innych miejscach. Każdy Klient może wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb model z pożądanymi parametrami i o właściwej kubaturze. Dzięki dużemu zakresowi temperatur w komorach przechowuje się produkty o zróżnicowanych wymaganiach. Ogromną zaletą tych produktów jest też możliwość łatwego oraz szybkiego montażu w wymaganym miejscu, a także wielokrotnego demontażu. Korzystając z naszych komór chłodniczych, Klienci znacznie skracają czas schładzania produktów, a poza tym zapewniają oszczędność energii w porównaniu z typowymi technikami chłodzenia. Warto też zauważyć, że wysokiej jakości komora chłodnicza zapewnia warunki techniczne do przechowywania w pełni zgodne z europejskimi normami.

Z chęcią przedstawimy pełen zakres możliwości komór chłodniczych w Climag. Zapraszamy do kontaktu.

masz pytania? napisz do nas!

Dlaczego warto nam zaufać?

Z

kilkunastoletnie doświadczenie

Z
darmowy audyt pomieszczeń pod kątem doboru urządzeń
Z
doradztwo w zakresie wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa
Z
projektowanie instalacji i projekty wykonawcze
Z
oferujemy profesjonalną realizację projektów
Z
sprzedaż, montaż i serwis urządzeń
Z
przeglądy i konserwacje urządzeń

5 + 13 =

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

Robert Ładziński

Serwis

ul. Szkolna 2a, Kruszyn
86-014 Sicienko

CLIMAG Copyright ©2023 | Polityka Prywatności