512-385-875

Climag Bydgoszcz
– ozonowanie

Ozonowanie pomieszczenia – a serwis klimatyzacji?

Ozonowanie jest jednym ze skutecznych sposobów dezynfekcji. Stosuje się je m.in. w celu usunięcia chorobotwórczych grzybów, wirusów i bakterii, które mogą pojawić się w naszych domach. Dzięki ozonowaniu możliwe jest też pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Działanie ozonu na drobnoustroje zostało potwierdzone naukowo.

Wraz z przeprowadzeniem serwisu klimatyzacji nasza firma oferuje Państwu w tym samym czasie przeprowadzenie ozonowania pomieszczeń. Kompleksowa usługa związana w przeglądem klimatyzacji lub wentylacji w połączeniu z ozonowaniem to przede wszystkim dbałość o Państwa zdrowie i komfort użytkowania urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.

Ozonowanie jest metodą dezynfekcji – nie wymaga zastosowania szkodliwych dla zdrowia środków chemicznych, które mogą przez dłuższy czas utrzymywać się w powietrzu oraz na odkażanych powierzchniach.

Co to jest ozonowanie?

Ozon jest trójatomową cząsteczką tlenu, która wykazuje silne działanie antyseptyczne, jednak może też działać toksycznie na organizm. Aktywny tlen, bo tak też nazywany jest ozon, od wielu lat stosowany jest m.in. do dezynfekcji wody, dzięki czemu możliwe było ograniczenie wykorzystywania w tym celu wpływającego na smak kranówki chloru. Ozonowanie jest jedną z najlepszych metod dezynfekcji budynków użyteczności publicznej np. szkół, przedszkoli i żłobków, lokali gastronomicznych oraz prywatnych mieszkań i domów.

Ozon wykazuje silne działanie niszczące na bakterie, wirusy i inne drobnoustroje, co zostało potwierdzone wieloma badaniami naukowymi. Z tego względu jest powszechnie stosowany w przypadku konieczności odkażenia np. szpitali. Działanie ozonu polega na utlenieniu ścian komórkowych mikroorganizmów, dzięki czemu mogą one zostać skutecznie unicestwione. Specjaliści uważają, że ozonowanie jest skuteczniejsze niż zastosowanie w celach dezynfekcji chloru, fluoru lub promieniowania UV. Jego zaletą jest też to, że nie niszczy odkażanych powierzchni i nie pozostawia po zakończeniu dezynfekcji nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach.

Ozonowanie mieszkania jest też doskonałym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z pomieszczeń. Mogą one być skutkiem działania różnych czynników np. zawilgocenia murów, stropów i podłóg. Ozon bardzo dobrze radzi sobie także z innymi, trudnymi do usunięcia zapachami np. dymu papierosowego, odchodów zwierząt i zalegających w pustostanach śmieci.

Ozonowanie cieszy się obecnie zwiększoną popularnością ze względu na walkę z koronawirusem i konieczność ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

Warto pamiętać, że choć ozon niszczy chorobotwórcze drobnoustroje, nie powinien być stosowany przez osoby, które nie mają doświadczenia w przeprowadzaniu dezynfekcji, bo zbyt duże stężenie ozonu może spowodować poważne problemy zdrowotne. Nasze wykwalifikowane zespoły serwisowe wykonają dla Państwa oprócz serwisu klimatyzacji i wentylacji, bezpieczne i zgodne z normami ozonowanie pomieszczeń.

masz pytania? napisz do nas!

Dlaczego warto nam zaufać?

Z

kilkunastoletnie doświadczenie

Z
darmowy audyt pomieszczeń pod kątem doboru urządzeń
Z
doradztwo w zakresie wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa
Z
projektowanie instalacji i projekty wykonawcze
Z
oferujemy profesjonalną realizację projektów
Z
sprzedaż, montaż i serwis urządzeń
Z
przeglądy i konserwacje urządzeń

7 + 14 =

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

Robert Ładziński

Serwis

ul. Szkolna 2a, Kruszyn
86-014 Sicienko

CLIMAG Copyright ©2023 | Polityka Prywatności