512-385-875

Blog

Wpływ rekuperacji na jakość powietrza

mar 20, 2022

Montaż systemu rekuperacji to w praktyce jeden z najlepszych sposobów na to, aby cieszyć się we wnętrzach czystym oraz zawsze świeżym powietrzem. Jak jednak konkretnie wpływa on na jego jakość? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Powietrze bez zanieczyszczeń

Problem smogu i zanieczyszczeń powietrza jest niestety poważny w naszym kraju, a jego skala w najbliższych latach prawdopodobnie nie ulegnie zmianie na lepsze. Rekuperacja jest jednak sposobem na poprawę jakości powietrza we wnętrzach, zatrzymuje bowiem także najmniejsze cząstki PM10 będące właśnie składnikiem smogu. Centrala rekuperacyjna jest więc sposobem na to, aby przynajmniej w domu cieszyć się świeżym oraz niezanieczyszczonym powietrzem, które jest absolutnie niezbędne dla naszego zdrowia.

Powietrze bez alergenów

Kolejną zaletą jeśli chodzi o montaż rekuperacji jest to, że dodatkowo filtruje ona powietrze pozbawiając je alergenów. To niezwykle ważna kwestia, zwłaszcza dla osób, które borykają się z nią przez cały rok. Aby jednak było to możliwe, niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej jakości filtrów wychwytujących tak małe cząstki.

Powietrze bez bakterii i wirusów

Co może być ważne zwłaszcza w dobie pandemii, rekuperacja zatrzymuje też wirusy oraz bakterie chorobotwórcze. Sprawia to, że przynajmniej w naszych domach możemy być naprawdę spokojni o swoje zdrowie.

 

Powietrze bez nieprzyjemnych zapachów

Warto wspomnieć również o tym, że rekuperacja zdecydowanie skuteczniej pozbywa się z pomieszczeń zapachów. To ważne głównie w niewielkich domach, w przypadku których mogą się one znacznie łatwiej przedostawać z jednego pomieszczenia do drugiego, co jest to bardzo często niekomfortowe dla domowników. Jednak rekuperacja skutecznie radzi sobie z tym problemem, gwarantując właśnie niezawodne usuwanie zapachów.

Jak doskonale widać wpływ rekuperacji na jakość powietrza jest ogromny. Zdecydowanie warto więc zainteresować się montażem takiego systemu, który pozwala na oddychanie zawsze zdrowym, zawsze świeżym i zawsze czystym powietrzem.

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

512-385-875

biuro@climag.pl

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

607-277-207

m.koziol@climag.pl

Mariusz Rusjan

Handlowiec 

791-174-969

serwis@climag.pl