512-385-875

Blog

Przeziębienie od klimatyzacji. Jak tego uniknąć?

kwi 12, 2022

Klimatyzacja jest niezwykle przydatnym systemem. To właśnie dzięki niej możliwe staje się chłodzenie pomieszczeń w mniej lub bardziej upalne dni. Ma ona jednak również pewne minusy. Niestety w pewnych okolicznościach działanie klimatyzacji może doprowadzić do przeziębienia osób przebywających w zasięgu instalacji. Na szczęście tego rodzaju okoliczności da się jednak uniknąć. W tym celu wystarczy przestrzegać paru reguł związanych z użytkowaniem klimatyzacji.

 

Kontrola, kontrola i jeszcze raz kontrola

Żeby uniknąć przeziębienia od klimatyzacji trzeba przede wszystkim trzymać rękę na pulsie i kontrolować temperaturę nawiewanego powietrza. Na pewno nie warto w każdych okolicznościach włączać klimatyzacji na pełne obroty. Opcję tę lepiej zarezerwować na naprawdę drastycznie wysokie temperatury. W pozostałych sytuacjach powinno się natomiast dostosowywać działanie klimatyzacji do tego, jakie panują warunki. Tak by nie było przesadnie chłodno, lecz po prostu normalnie. Jest to ważne nie tylko ze względu na uwarunkowania w samym wnętrzu, lecz także ze względu na różnicę między wnętrzem a zewnętrzem. Jeżeli występuje zbyt duży kontrast temperatur między tym, co dzieje się w pomieszczeniu, a tym, co dzieje się na dworze, to właśnie takie okoliczności sprzyjają pojawianiu się chorób takich jak przeziębienie.

 

Jeszcze innym działaniem, które można podjąć w celu wyeliminowania ryzyka przeziębienia od klimatyzacji, jest regularne dokonywanie przeglądów i czyszczenie całego systemu. Pozwala to nie tylko upewnić się, czy wszystko gra, a w razie czego naprawić zepsute elementy. Pozbawia to także system klimatyzacji chorobotwórczych drobnoustrojów takich jak grzyby, które ze względu na wilgoć lubią się gromadzić w instalacji. Generalnie rzecz biorąc tylko sprawna oraz czysta klimatyzacja jest w stanie działać tak, aby nie doprowadzić do przeziębienia. Warto więc dbać o to, aby system stale, a nie tylko od święta znajdował się właśnie w takim, gwarantującym bezproblemowe funkcjonowanie stanie.

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

512-385-875

biuro@climag.pl

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

607-277-207

m.koziol@climag.pl

Mariusz Rusjan

Handlowiec 

791-174-969

serwis@climag.pl