512-385-875

Blog

Jak dobrać klimatyzator do pomieszczenia o małym metrażu?

maj 6, 2022

Właściwy dobór mocy klimatyzatora jest podstawą wydajnie pracującej klimy, niezależnie czy montujemy ją w domu, czy w biurze. Urządzenie musi być dopasowane do wielkości pomieszczenia.  

Dlaczego warto zamontować klimatyzator ścienny?

Klimatyzator ścienny jest obowiązkowym urządzeniem w każdym biurze, ale coraz częściej montowany jest w domach i mieszkaniach. Umożliwia utrzymanie odpowiedniej temperatury we wnętrzu. Jest wydajny, funkcjonalny, energooszczędny i bardzo prosty w obsłudze. Klimatyzatory z firmy Went-Klima Łukasz Budnik mają niewielkie wymiary i estetyczny wygląd, dzięki czemu dobrze prezentują się nie tylko w każdym biurze, ale przestrzeni prywatnej, czyli w pokoju, salonie, sypialni.  Klimatyzacja podnosi komfort życia, gdyż chłodzi, ale również ogrzewa, co pozwala korzystać z niej latem, gdy temperatura powietrza jest niezwykle wysoka, ale także zimą, przy z kolei jest bardzo niska.

 

Jak dobrać klimatyzator do pomieszczenia o małym metrażu?

Zakup klimatyzatora zależy od wielkości pomieszczenia, ale przede wszystkim od liczby osób w nim przebywających. Musimy uwzględnić urządzenia elektroniczne, oświetlenie, usytuowanie pomieszczenia, izolację termiczną stropu, ścian i podłóg, rodzaj osłon okiennych. Zamawiając klimatyzator do małego pomieszczenia, firma zrobi dokładne pomiary, co pozwoli precyzyjnie dobrać sprzęt. Firma dysponuje programem komputerowym, który oblicza zapotrzebowania na moc chłodniczą klimatyzatora w ciągu kilku minut. Bardzo ważne są także parametry produktu. Klimatyzator ścienny jest estetyczny, więc sprawdzi się w małym pomieszczeniu, szczególnie w biurze, domu i mieszkaniu. Do tego bardzo wygodny, bo nie zajmuje praktycznie miejsca. Dobrze komponuje się z aranżacją każdego wnętrza. Istotny jest nie tylko sam produkt, ale jego montaż. Musi zostać zainstalowany we właściwym miejscu, by powietrze było równomierne rozprowadzane po całym pomieszczeniu.

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

512-385-875

biuro@climag.pl

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

607-277-207

m.koziol@climag.pl

Mariusz Rusjan

Handlowiec 

791-174-969

serwis@climag.pl