Jak dobrać klimatyzator do pomieszczenia o małym metrażu?

blog firmy Climag

Właściwy dobór mocy klimatyzatora jest podstawą wydajnie pracującej klimy, niezależnie czy montujemy ją w domu, czy w biurze. Urządzenie musi być dopasowane do wielkości pomieszczenia.  

Dlaczego warto zamontować klimatyzator ścienny?

Klimatyzator ścienny jest obowiązkowym urządzeniem w każdym biurze, ale coraz częściej montowany jest w domach i mieszkaniach. Umożliwia utrzymanie odpowiedniej temperatury we wnętrzu. Jest wydajny, funkcjonalny, energooszczędny i bardzo prosty w obsłudze. Klimatyzatory z firmy Went-Klima Łukasz Budnik mają niewielkie wymiary i estetyczny wygląd, dzięki czemu dobrze prezentują się nie tylko w każdym biurze, ale przestrzeni prywatnej, czyli w pokoju, salonie, sypialni.  Klimatyzacja podnosi komfort życia, gdyż chłodzi, ale również ogrzewa, co pozwala korzystać z niej latem, gdy temperatura powietrza jest niezwykle wysoka, ale także zimą, przy z kolei jest bardzo niska.

Jak dobrać klimatyzator do pomieszczenia o małym metrażu?

Zakup klimatyzatora zależy od wielkości pomieszczenia, ale przede wszystkim od liczby osób w nim przebywających. Musimy uwzględnić urządzenia elektroniczne, oświetlenie, usytuowanie pomieszczenia, izolację termiczną stropu, ścian i podłóg, rodzaj osłon okiennych. Zamawiając klimatyzator do małego pomieszczenia, firma zrobi dokładne pomiary, co pozwoli precyzyjnie dobrać sprzęt. Firma dysponuje programem komputerowym, który oblicza zapotrzebowania na moc chłodniczą klimatyzatora w ciągu kilku minut. Bardzo ważne są także parametry produktu. Klimatyzator ścienny jest estetyczny, więc sprawdzi się w małym pomieszczeniu, szczególnie w biurze, domu i mieszkaniu. Do tego bardzo wygodny, bo nie zajmuje praktycznie miejsca. Dobrze komponuje się z aranżacją każdego wnętrza. Istotny jest nie tylko sam produkt, ale jego montaż. Musi zostać zainstalowany we właściwym miejscu, by powietrze było równomierne rozprowadzane po całym pomieszczeniu.

© 2022 r. Climag

Polityka prywatności