512-385-875

Blog

Skutki złej wentylacji w domu

lut 13, 2023

Właściwe działanie wentylacji wpływa na zdrowie i komfort użytkowania domu oraz przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania budynku. Dbałość o sprawną i efektywną wentylację stanowi podstawę odpowiedniego przepływu powietrza we wszystkich pomieszczeniach, a ubytki w jej funkcjonowaniu mogą przyczynić się do powstania szeregu negatywnych zjawisk. Jakich? Przeczytasz o nich w poniższym artykule.

Jak zła wentylacja wpływa na kondycję budynku?

Instalując wentylację do domu w Bydgoszczy, zachęcamy jej użytkowników do zwrócenia uwagi na pewne symptomy wewnątrz budynku, które mogą świadczyć o złym przepływie powietrza. Nieprawidłowa wentylacja skutkuje bowiem pojawianiem się grzybów i pleśni na naprożach, ościeżach okiennych, w narożnikach pokoi oraz pod parapetami. Negatywnym skutkiem braku cyrkulacji powietrza jest także pęcznienie drewnianych elementów domu, w tym podłóg i mebli. Problemem stają się także zaparowane szyby w oknach oraz skraplająca się para wodna na wychłodzonych ścianach i innych powierzchniach. To z kolei przyczynia się do utrzymującej się w budynku wilgoci, a w konsekwencji niszczenia jego konstrukcji.

Negatywne konsekwencje złej cyrkulacji powietrza dla człowieka

Zła wentylacja niesie za sobą również przykre skutki dla ludzkiego zdrowia. Przede wszystkim, ze względu na wilgoć, grzyby i pleśnie dochodzi do problemów z układem oddechowym. Często pojawiającymi się symptomami są katar, podrażnienie błony śluzowej nosa, uczucie drapania w gardle i kłopoty z oddychaniem, a nawet astma i nowotwory. Zanieczyszczone powietrze w domu może także skutkować alergiami i ogólnym złym samopoczuciem. Jeśli wentylacja nie działa sprawnie w pomieszczeniach z urządzeniami z gazem, może dojść do ulatniania się tlenku węgla.

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

512-385-875

biuro@climag.pl

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

607-277-207

m.koziol@climag.pl

Mariusz Rusjan

Handlowiec 

791-174-969

serwis@climag.pl