512-385-875

Blog

Po czym poznać, że klimatyzator nie działa właściwie?

mar 25, 2023

Klimatyzatory wymagają regularnego serwisowania, które ma na celu zapobieganie awariom urządzenia, wymianę filtrów oraz przedłużenie jego żywotności. Zdarzają się jednak przypadki, że mimo podjęcia odpowiednich środków, klimatyzator przestaje działać właściwie. Jakie są tego pierwsze symptomy? Na to pytanie odpowiada nasz ekspert.

Objawy zepsutej klimatyzacji

Pierwszym najczęściej zauważanym błędem w pracy klimatyzacji jest brak zmiany temperatury w pomieszczeniu mimo odpowiednio ustawionych parametrów urządzenia. Należy także zwrócić uwagę, czy po włączeniu klimatyzatora w trybie chłodzenia słychać odgłos pracy sprężarki. Jeśli nie, to oczywisty znak, że sprzęt wymaga naprawy. Objawem usterki może być również wyciekająca woda z jednostki wewnętrznej nawet przy małej wilgotności. Do serwisu należy zgłosić się także w momencie, kiedy przewód zasilający jest uszkodzony lub bardzo gorący oraz gdy na panelu sterowania wyświetla się informacja o błędzie.

Jak postępować w przypadku podejrzenia usterki?

Zajmując się serwisowaniem klimatyzacji w Bydgoszczy, przy podejrzeniu awarii urządzenia zalecamy w pierwszej kolejności sprawdzenie, czy wtyczka jest prawidłowo wsunięta do gniazdka oraz wymianę baterii w pilocie, jeśli ten nie reaguje na polecenia użytkownika. Warto również sprawdzić, czy temperatura została właściwie ustawiona, a jeśli tak, czy okna i drzwi pomieszczenia są zamknięte. Jeśli nie czuć rezultatów uruchomionej dopiero klimatyzacji, warto odczekać kilka kolejnych minut – być może urządzenie nie zdążyło jeszcze wykonać swojej pracy. Dalszym krokiem powinno być skontrolowanie czystości filtrów i ich ewentualna wymiana. Jeśli podjęte kroki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, bez wątpienia problem należy zgłosić do wybranego serwisu.

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

512-385-875

biuro@climag.pl

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

607-277-207

m.koziol@climag.pl

Mariusz Rusjan

Handlowiec 

791-174-969

serwis@climag.pl