512-385-875

Blog

Nie tylko dla ochłody. Znaczenie klimatyzacji w przestrzeniach biurowych

lut 10, 2023

Choć montaż klimatyzacji w nowym budownictwie staje się już normą, to w przypadku starszych budynków nie jest to tak oczywiste. W dalszym ciągu istnieje przekonanie, że zadaniem klimatyzatora jest wyłącznie chłodzenie powietrza, podczas gdy współcześnie jest to tylko jedna z jego funkcji. Instalacja klimatyzacji w miejscu pracy jest dodatkowo o tyle ważna, że przyczynia się do poprawy komfortu pracowników, zwiększając ich wydajność. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, dlaczego warto zainwestować w klimatyzację do biura.

Regulacja temperatury powietrza

Podstawową funkcją klimatyzacji jest regulacja temperatury powietrza. Oznacza to zarówno chłodzenie pomieszczenia w upalne dni, jak również możliwość jego dogrzewania w okresach przejściowych, szczególnie wiosną i latem. Takie rozwiązanie pozwala jednocześnie zaoszczędzić na centralnym systemie grzewczym w budynku. W przestrzeni biurowej funkcja ta jest bardzo istotna, ponieważ optymalna temperatura powietrza sprzyja warunkom pracy. Zbyt ciepłe pomieszczenia powodują uczucie zmęczenia i oraz dyskomfort, zimne natomiast sprzyjają rozwojom przeziębienia.

Innowacyjne funkcje klimatyzatora

Zajmując się montażem klimatyzacji do firmy w Bydgoszczy, polecamy to urządzenie również z innych powodów. Jednym z nich jest funkcja oczyszczania powietrza z kurzu i innych zanieczyszczeń przy pomocy specjalnych filtrów. Istnieją także filtry, których zadaniem jest usunięcie bakterii i wirusów, a te w otwartych biurach szybko się rozprzestrzeniają. Jednocześnie klimatyzacja eliminuje brzydkie zapachy, a niektóre modele mogą nawet rozdmuchiwać wybrany zapach. Klimatyzator w powierzchniach biurowych spełnia więc ważne funkcje, które istotnie przyczyniają się do poprawy zdrowia pracowników i komfortu ich pracy.

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

512-385-875

biuro@climag.pl

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

607-277-207

m.koziol@climag.pl

Mariusz Rusjan

Handlowiec 

791-174-969

serwis@climag.pl