Które pomieszczenia wymagają regularnego wentylowania?

Stała wymiana powietrza jest naprawdę istotna, dlatego też tak ważne jest odpowiednie zaplanowanie systemu wentylowania wszędzie tam, gdzie przebywają ludzie. W jakich pomieszczeniach jest to szczególnie kluczowe?

Jaki jest cel wentylacji w pomieszczeniach?

Wentylacja ma na celu regularne doprowadzenie do pomieszczeń świeżego powietrza i jednoczesne usuwanie tego zanieczyszczonego. Jest to istotne przede wszystkim ze względu na zdrowie, bowiem tylko dobrze zaplanowana wentylacja dla domu to gwarancja zapewnienia odpowiedniej jakości powietrza i ochrony pomieszczeń przed zawilgoceniem.

Które pomieszczenia trzeba regularnie wentylować?

Wiemy już, jaką rolę pełni taki system. W których pomieszczeniach jest szczególnie ważny? Dotyczy to oczywiście wnętrz w których najczęściej przebywają ludzie. Konieczne jest to również w pomieszczeniach bez okien, bowiem w ich przypadku w naturalny sposób wymiana powietrza jest ograniczona.

Przepisy wskazują także na to, że dodatkowa wentylacja jest niezbędna w pomieszczeniach zagrożonych albo wydzielaniem się, albo przenikaniem z zewnątrz substancji palnych, co potencjalnie mogłoby doprowadzić do wybuchu. Jak więc widać taki system nigdy nie jest planowany przypadkowo i zawsze wynika ze sprecyzowanych przepisów, których celem jest zapewnienie, że dany budynek będzie całkowicie bezpieczny do przebywania.

Czym charakteryzuje się wentylacja w budynkach wysokich?

Odpowiedni system wymiany powietrza konieczny jest dodatkowo w budynkach wysokościowych, w przypadku których nie sprawdza się ani wentylacja grawitacyjna, ani hybrydowa. Dotyczy to przede wszystkim biurowców, w przypadku których również oferujemy montaż odpowiednich systemów, przystosowanych do ich specyfiki. Istotne znaczenie ma również to, aby rozwiązanie było dogodne, dlatego też konieczne jest wybranie odpowiedniego miejsca na centralę. Chętnie pomagamy w tym zakresie.

Jak widać regularnego wentylowania wymagają wszystkie te pomieszczenia, w których często przebywają ludzie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach w tym zakresie, skontaktuj się z naszą firmą.

© 2022 r. Climag

Polityka prywatności