Klimatyzacja jako standard hotelowy

blog firmy Climag

Obecnie praktycznie w każdym obiekcie hotelowym stawiającym na zadowolenie klientów niezbędna jest klimatyzacja. Dlaczego jest ona tak ważna w tego typu miejscach oraz co sprawia, że goście chętniej wybierają hotele, które ją posiadają?

Klimatyzacja, czyli standard, a nie luksus

Jeszcze kilka lat temu system klimatyzacji zamontowany w pokoju hotelowym był uznawany za dodatek premium. Dziś jednak jest to właściwie standard, dzięki któremu goście mogą swobodnie odpoczywać po trudach podróży i lepiej zasypiać. Okazuje się, że zbyt wysoka temperatura nocą to podstawowy czynnik, który utrudnia nam zasypianie latem. Dlatego też bez klimatyzacji regeneracja w tym czasie jest właściwie niemożliwa.

Jakie są zalety klimatyzacji w pokojach hotelowych?

Zalet takiego rozwiązania jest wiele. Jak wspomnieliśmy znajduje ono zastosowanie przede wszystkim w okresie letnim, gdy wysokie temperatury utrudniają swobodne korzystanie z pomieszczeń oraz odpoczynek. Obiekt bez klimatyzacji zostanie więc oceniony przez gości gorzej, nawet jeśli będzie posiadał inne udogodnienia.

Na obecność takiego systemu zwracają także uwagę osoby, które mają różnego rodzaju problemy zdrowotne oraz ci, którzy mają zalecenie, aby unikać upałów. Dla nich klimatyzacja w standardzie to klucz do swobodnego odpoczynku w okresie letnim.

Oczywiście montaż klimatyzacji w każdym pokoju nie należy do najtańszych. Trzeba jednak rozpatrywać go jako inwestycję, gdyż goście zwracają baczną uwagę na ten aspekt. Należy pamiętać także o regularnym serwisie klimatyzacji. Powodem jest to, że w zaniedbanym i niesprawdzanym regularnie układzie rozwijają się patogeny chorobotwórcze, które mogą prowadzić do dolegliwości górnych dróg oddechowych.

Jak widać klimatyzacja to z wielu powodów standard hotelowy, którego montażu nie można dziś pominąć. Chętnie pomagamy w doborze optymalnych w tym zakresie rozwiązań tak, aby wnętrza były nie tylko komfortowe do przebywania, ale także aby zagwarantować łatwość eksploatacji urządzeń. Aby dowiedzieć się więcej serdecznie zachęcamy do kontaktu.

© 2022 r. Climag

Polityka prywatności