512-385-875

Blog

Klimatyzacja jako standard hotelowy

sty 19, 2022

Czym jest klimatyzacja, to każdy kierowca wie. Trudno byłoby bez niej poruszać się po drodze, w nagrzanym aucie. W biurach, zakładach pracy, sklepach i salonach jest montowana klima. W domach klimatyzacja nadal jest luksusem, choć coraz więcej właścicieli instaluje urządzenia. Klimatyzacja ogrzewa i chłodzi, jest więc rewelacyjnym wynalazkiem. Urządzenia są coraz wydajniejsze i bardziej energooszczędne. Jest wiele rozwiązań systemów oraz sposobów ich montażu. Klimatyzacja wymaga serwisowania i konserwowania, żeby służyła nam możliwie najdłużej. Regularne oczyszczanie klimy z różnych śmieci, nagromadzonych w trakcie jej pracy np. grzyby, kurz, jest podstawą korzystania z urządzenia.

Klimatyzacja w urzędach, sklepach i lokalach gastronomicznych

Klimatyzator zapewnia odpowiednie warunki temperaturowo-wilgotnościowe w domu, biurze i firmie. Chociaż nie w każdym domu i mieszkaniu jest podłączona klimatyzacja, to urzędach, sklepach, galeriach, lokalach gastronomicznych i zakładach pracy, jest obowiązkowa. Trudno byłoby przebywać w nieklimatyzowanych urzędach czy restauracjach przy temperaturze powyżej 30 st. C., nie mówiąc już o wypełnianiu obowiązków zawodowych. Tak jak jeszcze jakiś czas temu twierdzono, że klimatyzacja szkodzi zdrowi, dziś traktowane jest jako mit. Oczywiście urządzenie kiedy jest zanieczyszczone pyłem i kurzem, wpływa negatywnie na organizm, nie ma w tym niczego nowatorskiego. Klimatyzacja poprawia jakość powietrza i pozytywnie wpływa nas zdrowie, kiedy jest ustawiona odpowiednia temperatura, w prawidłowo podłączonym urządzeniu.

Klimatyzacja i montaż tylko u najlepszych

Na rynku jest wiele firm produkujących systemy klimatyzacyjne, ale tylko w zaawansowane produkty najlepszych marek, warto zainwestować. Firma Climag w swojej ofercie ma różnorodne produkty, więc dobierze nam najbardziej odpowiednie rozwiązanie. Na drugim miejscu po zakupie jest montaż. Zwróćmy uwagę, czy firma posiada doświadczenie w podłączaniu systemów klimatyzacyjnych. Klimatyzacja musi działać i spełniać swoją funkcję, bo inaczej będzie bezużyteczna. Pamiętajmy, że nie każdy monter jest profesjonalistą. Jeśli klimatyzację powierzymy w ręce laika i niewłaściwie ją zainstaluje, to urządzenie przestanie chłodzić. Jeśli sprzedawca zajmuje się serwisem, możemy mu zaufać.

Najczęstsze przyczyny awarii

Wielogodzinne przebywanie latem w biurze klimatyzowanym, wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Trudno z resztą pracować w nagrzanym promieniami słonecznymi, pomieszczeniu. Aby klimatyzacja działała zgodnie ze swoim przeznaczeniem, być odpowiednio podłączona i regularnie serwisowana. O klimatyzację musimy dbać i właściwie się z nią obchodzić. Jeśli zaniedbamy, choćby jeden z powyższych warunków, przestanie chłodzić, co jest dyskomfortem. Pamiętajmy, że jak każde urządzenie, tak samo klima może ulec awarii z różnych przyczyn. Przykładowymi powodami awarii są: brak czynnika chłodzącego, nieszczelność układu, awaria sprężarki czy nieprawidłowe działanie wentylatora, Z kolei słabe chłodzenie doprowadza do przegrzania sprężarki. Także zbyt częste włączanie i wyłączanie sprężarki, staje się z czasem przyczyną uszkodzenia urządzenia, co niestety wiąże się z poważnymi kosztami naprawy.

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

512-385-875

biuro@climag.pl

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

607-277-207

m.koziol@climag.pl

Mariusz Rusjan

Handlowiec 

791-174-969

serwis@climag.pl