512-385-875

Blog

Jakie są zalety dogrzewania mieszkań klimatyzacją?

kwi 15, 2023

Choć powszechnie klimatyzator kojarzy się z okresem letnim, warto wiedzieć, że powstaje coraz więcej nowoczesnych modeli tego typu urządzenia, które jednocześnie posiadają funkcję ogrzewania. Czy dogrzewanie mieszkania klimatyzacją ma sens? Dowiesz się tego, czytając poniższy artykuł.

Dlaczego warto używać klimatyzacji zimą?

Klimatyzator z funkcją dogrzewania zużywa mniej energii niż grzejniki elektryczne i popularne, ale wadliwe farelki. Dzięki temu rachunki za energię elektryczną będą niższe (nawet 5-krotnie), szczególnie w okresach bardzo niskich temperatur, kiedy samo ogrzewanie centralne może okazać się niewystarczające. Oferując klimatyzację do domu w Bydgoszczy, polecamy zakup klimatyzatora z funkcją dogrzewania także ze względu na zmniejszenie kosztów za energię w okresach przejściowych, a więc wiosną i jesienią. Klimatyzator w pełni zaspokoi potrzebę ciepłej temperatury, a rozpalanie pieca w tym czasie nie będzie już konieczne. Z tego względu urządzenie to można uznać za całoroczne, a w tej perspektywie jego zakup staje się jeszcze bardziej opłacalny.

Praktyczne funkcje klimatyzatora

Klimatyzator z funkcją dogrzewania pozwala na łatwe i szybkie dostosowanie temperatury w pomieszczeniu do indywidualnych potrzeb. W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrzewania klimatyzacja działa natychmiastowo. Rozwiązanie to pozwala także na kontrolowanie wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Jest to szczególnie przydatne w okresie jesienno-zimowym. Dodatkowo klimatyzacja może być wyposażona w filtry powietrza, które usuwają z powietrza drobnoustroje, pyłki i zanieczyszczenia. To szczególnie ważne dla osób z alergią i astmą, gdyż zimą zanieczyszczeń jest zazwyczaj więcej, m.in. w postaci smogu, który może się dostać do pomieszczenia.

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

Robert Ładziński

Serwis