512-385-875

Blog

Czy klimatyzacja może przydać się zimą?

kwi 21, 2023

Klimatyzacja może być użyteczna w zimie, ponieważ wiele systemów klimatyzacyjnych jest wyposażonych w funkcje, które warto wykorzystać także w okresie chłodniejszych temperatur. O tym, jakie korzyści wynikają z użytkowania klimatyzatora w zimie, przeczytasz w poniższym artykule.

Dogrzewanie klimatyzacją

Klimatyzacja może być użyteczna w zimie, ponieważ wiele systemów klimatyzacyjnych jest wyposażonych w funkcję ogrzewania, która pozwala na podgrzewanie pomieszczeń w chłodne dni. Zakładając klimatyzację z funkcją grzania w Bydgoszczy, polecamy to rozwiązanie przede wszystkim ze względu na możliwość oszczędzenia energii. W przypadku pomieszczeń, które wymagają dogrzewania, używanie tradycyjnych farelek lub grzejników elektrycznych naraża użytkownika na bardzo wysokie koszty związane z nadmiernym poborem energii. Problemu tego nie ma w przypadku klimatyzacji. Dodatkowo jest to doskonały sposób na opóźnienie włączenia pieców centralnego ogrzewania, ponieważ sama klimatyzacja z powodzeniem ogrzeje pomieszczenia do komfortowej temperatury w sezonach przejściowych, a więc jesienią i wiosną.

Jakie klimatyzatory warto używać zimą?

Rozwój technologiczny bardzo mocno odbija się także w branży klimatyzacyjnej. Nowoczesne modele klimatyzatorów mogą bowiem być przydatne w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgotności w pomieszczeniu, co z kolei przekłada się na komfort użytkowników. Co więcej, jest to także doskonały sposób na zapobieganie rozwojowi pleśni i grzybów. Ponadto niektóre modele klimatyzatorów mają także funkcję filtrowania powietrza. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać czystość powietrza w pomieszczeniu, co jest szczególnie ważne w okresie zimowym, gdy okna są często zamknięte, a w trakcie wietrzenia do budynku może dostać się typowy dla tego sezonu smog.  

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

Robert Ładziński

Serwis