512-385-875

Blog

Czym się kierować przy wyborze klimatyzacji do domu?

mar 25, 2023

Z roku na rok coraz więcej rodzin cieszy się korzyściami wynikającymi z posiadania klimatyzacji. Klimatyzator to stosunkowo duży wydatek, a jego montaż wiąże się z wykonaniem istotnych prac remontowych, stąd przed jego zakupem warto dokładnie zapoznać się z ofertą na rynku. O tym, w jaki sposób wybrać klimatyzację skrojoną do Twoich potrzeb, przeczytasz w poniższym artykule.

Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając klimatyzację?

Wybierając klimatyzator, warto poznać klasę energetyczną interesującego modelu i wybrać taki, który zużywa jak najmniejszą ilość prądu. W celu zachowania energooszczędności, jego moc musi zostać dopasowana do metrażu klimatyzowanego pomieszczenia. Godnym uwagi parametrem jest także określenie wydajności urządzenia, który wskazuje na jego efektywność. Oznaczenie COP dotyczy współczynnika wydajności grzewczej, a EER – chłodniczej. Istotna z punktu widzenia komfortu użytkowania klimatyzatora jest również możliwość regulacji nawiewu – zarówno jego kierunku, jak i prędkości. Pozwala to na uzyskanie optymalnej temperatury pomieszczenia.

Jakie funkcje powinien posiadać dobrej jakości klimatyzator?

Zajmując się montażem klimatyzacji w Bydgoszczy, zachęcamy do zwrócenia uwagi na dodatkowe funkcje, które może posiadać klimatyzator. Oprócz standardowej roli ochładzania lub ogrzewania powietrza, niektóre urządzenia wykonują jonizację powietrza i jego nawilżenie. Mogą również zostać wyposażone w tryb cichej pracy. Klimatyzatory do smart domów powinny mieć możliwość sparowania ich z aplikacją w telefonie. Niektóre modele posiadają też funkcję automatycznego oczyszczania i odszraniania, a także autoosuszania. W pomieszczeniach, w których powietrze szybko się nagrzewa, warto wziąć pod uwagę klimatyzator z wbudowanym trybem turbo chłodzenia.

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

512-385-875

biuro@climag.pl

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

607-277-207

m.koziol@climag.pl

Mariusz Rusjan

Handlowiec 

791-174-969

serwis@climag.pl