512-385-875

Blog

Jakie funkcje mogą pełnić nowoczesne klimatyzatory?

sty 16, 2023

Klimatyzacja to bardzo popularny trend, który prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie już z mody. Funkcjonalność tego urządzenia jest tak wysoka, że trudno wyobrazić sobie obecnie brak klimatyzatora w nowym budownictwie. Stosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że jest to jeszcze bardziej atrakcyjny produkt, niż dotychczas. Czytając poniższy artykuł, dowiesz się, jakie funkcje może spełniać współczesny klimatyzator.

 

Podstawowe zastosowanie klimatyzacji

Standardowym zadaniem klimatyzacji jest regulacja temperatury w pomieszczeniach. Najczęściej jednak urządzenie wykorzystuje się do jej obniżania w upalne dni. Za pomocą pilota w prosty sposób można kontrolować i dostosowywać poziom temperatury w zależności od potrzeb. Takie zastosowanie klimatyzatora przynosi również uczucie świeżości jego użytkownikom. Rzadziej natomiast wykorzystuje się jej równie atrakcyjną funkcję, czyli możliwość dogrzewania budynku. Zastosowanie tego rozwiązania sprawdza się szczególnie w sezonach wiosenno-jesiennych, kiedy centralny system grzewczy nie jest włączony. Pozwoli to zaoszczędzić na rachunkach.

Nowoczesne funkcje klimatyzatorów

Zajmując się montażem klimatyzacji w Bydgoszczy polecamy jej instalacje osobom wrażliwym na kurz, roztocza i bakterie, ponieważ klimatyzacja wyposażona w odpowiednie filtry usuwa zanieczyszczenia z powietrza. Jest to także rewelacyjna metoda eliminacji nieprzyjemnych zapachów z pomieszczenia. Co więcej, dzięki wykorzystaniu specjalnych dodatków do klimatyzatora, określony zapach można rozprzestrzeniać po całej powierzchni budynku. Innowacyjny charakter klimatyzacji polega także na możliwości jej sterowania za pomocą smartfona. Poprzez instalację specjalnej aplikacji, można to robić z dowolnego miejsca na ziemi.

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

512-385-875

biuro@climag.pl

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

607-277-207

m.koziol@climag.pl

Mariusz Rusjan

Handlowiec 

791-174-969

serwis@climag.pl