512-385-875

Blog

Czy klimatyzacja z funkcją ogrzewania może zastąpić tradycyjny system grzewczy w domu?

sty 26, 2023

Rozwój nowoczesnych technologii nie ominął także branży klimatyzacyjnej. Aby zwiększyć atrakcyjność produktu, producenci prześcigają się w tworzeniu innowacyjnych funkcji. Jedną z nich jest możliwość nie tylko chłodzenia pomieszczeń, ale także ich dogrzewania. Ale czy funkcja ta jest możliwa do stosowania przez cały rok? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

 

Czy można ogrzewać dom klimatyzacją?

Klimatyzator z wybraną funkcją jak najbardziej może pełnić rolę systemu grzewczego w domu. Nowoczesne modele oferują funkcję grzania za pomocą wmontowanej pompy ciepła. Jest to więc ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie. Wybierając urządzenie całoroczne, w realny sposób można więc ograniczyć koszty energii. Zaletą klimatyzatora z funkcją grzewczą jest bowiem znacznie tańsze użytkowanie urządzenia w porównaniu do popularnych w Polsce grzejników elektrycznych, po które chętnie sięgamy w okresach jesienno-zimowych, kiedy centralne ogrzewanie jest wyłączone. Ma to szczególnie duże znaczenie w obecnych czasach, ponieważ pozwala choć trochę uniezależnić się od wahań cen surowców na rynku oraz ich dostępności.

Wady takiego rozwiązania

Jako firma oferująca usługi związane z klimatyzacją w Bydgoszczy, często spotykamy się z zarzutem, że klimatyzacja nie spełni swojej funkcji grzewczej przy ujemnych temperaturach na zewnątrz. Rzeczywiście, ogrzewanie domu klimatyzatorem może nie sprawdzić się jako główne źródło ciepła. Jest to natomiast rewelacyjne rozwiązanie w okresach przejściowych. Można więc założyć, że poza mroźnymi zimami, klimatyzatory dobrze spełnią swoją funkcję aż przez 3 pory roku. Dla niektórych osób wadą użytkowania klimatyzacji jest także jej montaż, który wymaga kucia ścian oraz konieczność zakupu jednostki do każdego pomieszczenia.

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

512-385-875

biuro@climag.pl

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

607-277-207

m.koziol@climag.pl

Mariusz Rusjan

Handlowiec 

791-174-969

serwis@climag.pl