512-385-875

Blog

Czy klimatyzacja przy otwartym oknie jest skuteczna?

sty 19, 2022

Klimatyzacja w biurze skutecznie chłodzi powietrze i sprawia, że w pomieszczeniu wytwarza się sprzyjający mikroklimat. Dzięki systemom klimatyzacji powietrze posiada dodatkowo odpowiednią wilgotność, a także pozbawione jest alergenów oraz szkodliwych drobnoustrojów. Aby jednak klimatyzator działał prawidłowo, bardzo ważne jest umiejętne korzystanie z urządzenia. Przede wszystkim nie otwierajmy okien w czasie, gdy klimatyzator jest włączony. Po otwarciu okna bowiem bardzo mocno obniża się wydajność urządzenia i jednocześnie wrasta pobór energii, niezbędnej do jego pracy. Tym samym rosną rachunki za prąd. Chcąc zatem przewietrzyć biurową przestrzeń i wpuścić do niej trochę świeżego powietrza, najpierw wyłącz klimatyzację. A dlaczego warto przemyśleć jej montaż w biurze? Sprawdź w naszym wpisie!

Zamontuj klimatyzację, jeśli chcesz zwiększyć wydajność pracy

Za niską wydajność pracy oraz nadmierne zmęczenie pracowników biurowych może odpowiadać… zbyt wysoka temperatura powietrza. Wedle najnowszych badań, mózg człowieka funkcjonuje najlepiej w temperaturze o zakresie od 20 do 25oC. W takich warunkach najłatwiej się jest nam skoncentrować oraz skupić na wykonywanych obowiązkach. Pracuje się szybko i wydajnie, bez odczuwania nadmiernego zmęczenia. Warto także zdawać sobie sprawę, że na temperaturę w pomieszczeniach biurowych ma wpływ nie tylko temperatura na zewnątrz, lecz również emitowanie przez sprzęt elektroniczny dodatkowej energii. Skupienie się dużej ilości ludzi na stosunkowo małej powierzchni również sprzyja wyższej temperaturze, dlatego warto w pomieszczeniach biurowych montować nowoczesne systemy klimatyzacji.

Popraw samopoczucie pracowników, montując system klimatyzacji

Pracownicy, którzy czują się dobrze będą pracować lepiej i wydajniej. Aby zapewnić im dobre samopoczucie w pracy, należy stworzyć w biurze mikroklimat, sprzyjający umysłowemu wysiłkowi. Latem temperatura w biurze powinna wynosić od 20 °C do 25 °C, zimą od 20 °C –do 24 °C. Niemniej ważna będzie wilgotność powietrza na poziomie 40 – 60% oraz jego prędkość, która powinna wahać się na poziomie 0,2 – 0,5 m/s. Właśnie takie warunki stworzą oferowane przez nas klimatyzatory.

Klimatyzacja w biurze oczyści powietrze z bakterii

Warto również wspomnieć o tym, że klimatyzacja oczyszcza powietrze z bakterii oraz z drobnoustrojów. Polecamy jej montaż zwłaszcza w biurach, położonych blisko ruchliwej ulicy. Klimatyzacja bowiem skutecznie poradzi sobie z pyłem i kurzem, wpadającym przez otwarte lub uchylone okna podczas wietrzenia biura i zalegającym następnie na biurowych sprzętach.

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

512-385-875

biuro@climag.pl

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

607-277-207

m.koziol@climag.pl

Mariusz Rusjan

Handlowiec 

791-174-969

serwis@climag.pl