512-385-875

Blog

Zalety klimatyzatorów kasetonowych

sty 19, 2022

Klimatyzatory kasetonowe to jedne z najefektowniejszych rozwiązań, które pozwala na równomierne i szybkie rozprowadzanie chłodu w klimatyzowanym pomieszczeniu. Montuje się je w konstrukcji sufitów podwieszanych.

Co to są i jak działają klimatyzatory kasetonowe?

Klimatyzatory kasetonowe są bardzo dobrym rozwiązaniem pod względem technologicznym. Urządzenia takie chłodzą, ogrzewają, jak również po wyposażeniu ich w odpowiedni filtr, oczyszczają powietrze. Montowane są w podwieszanym suficie, a ich rozmiar i budowa jest dopasowana do rozstawu stelaża. Klimatyzatory tego typu są wydajne i energooszczędne. Mogą mieć nawiew jednokierunkowy, dwukierunkowy lub najbardziej efektywny, czterokierunkowy, rozprowadzający powietrze w sposób równomierny. Montując klimatyzator z firmą Climag, mamy gwarancję wysokiej jakości, profesjonalnej naprawy i serwisu. Od prawidłowego montażu zależy późniejsza wygoda użytkowania i serwisowania urządzenia, dlatego czynności instalacyjne najlepiej powierzyć autoryzowanemu montażyście.

Gdzie najlepiej stosować klimatyzatory kasetowe?

Klimatyzacja służy do tworzenia optymalnych warunków w pomieszczeniach prywatnych, służbowych oraz obiektach przemysłowych. Klimatyzatory kasetonowe mogą być montowane w pomieszczeniach wysokich, gdyż tylko wtedy uzyskamy prawidłowy nawiew powietrza. Mając to na uwadze, urządzenia tego typu znajdują najszersze zastosowanie w biurach, centrach konferencyjnych, hotelach, restauracjach, salach bankietowych. Rzadziej tego typu klimatyzatory montowane są w mieszkaniach, co nie oznacza, że w ogóle nie nadają się to stosowania w lokalach prywatnych. Wiele osób chce zamontować klimatyzatory kasetonowe w domu, ponieważ ten rodzaj urządzenia pozwala na ukrycie jednostki wewnętrznej w podwieszanym suficie, a widoczna pozostaje tylko część, którą łatwo dopasować do wystroju pomieszczenia. Montaż klimatyzatora wymaga precyzji i dokładności, aby klimatyzowana przestrzeń nie straciła na efektownym wyglądzie.

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

512-385-875

biuro@climag.pl

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

607-277-207

m.koziol@climag.pl

Mariusz Rusjan

Handlowiec 

791-174-969

serwis@climag.pl