512-385-875

Blog

Czy klimatyzacja przydaje się zimą?

sty 19, 2022

Wydawałoby się, że klimatyzacja służy wyłącznie do chłodzenia pomieszczeń w sezonie letnim. Dzięki niej w trakcie upałów możemy cieszyć się przyjemnym chłodem i niższą temperaturą w zaciszu naszych czterech ścian, lecz okazuje się, że nie tylko. Oferowane przez nas systemy klimatyzacji przydają się bowiem także zimą! Sprawdź dlaczego.

Do czego służy klimatyzacja zimą?

Klimatyzacja zimą dogrzewa mieszkanie, pełniąc rolę pompy ciepła, działającej na zasadzie powietrze-powietrze. Systemy klimatyzacji wywołują dzięki niej stan odwrotny do chłodzenia pobierając z otoczenia energię cieplną przez jednostkę zewnętrzną, a następnie transportując ją do jednostki wewnętrznej, ogrzewającej pomieszczenie. Najlepiej w roli pompy ciepła sprawdzą się klimatyzatory typu Split i Multisplit. Te ostatnie ogrzeją więcej niż jedno pomieszczenie.

Jakie są zalety wykorzystywania klimatyzacji do ocieplenia pomieszczenia?

Zimy w naszym klimacie stają się coraz łagodniejsze, dlatego ogrzewanie domu klimatyzacją jest bardzo dobrym oraz opłacalnym rozwiązaniem. Klimatyzatory z funkcją ogrzewania sprawdzają się bowiem przede wszystkim przy niezbyt ostrych zimach, kiedy temperatury na zewnątrz oscylują wokół od 00C do -50C. Do ogrzewania pomieszczeń wybieraj klimatyzatory z dużą mocą i o klasie energetycznej A, co pozwoli znacząco obniżyć rachunki. Oferowane przez nas klimatyzatory z technologią inwertową charakteryzują się ponadto długą żywotnością, niskim poborem energii i dobrą wydajnością przy kilkunastostopniowych mrozach. Nasze systemy klimatyzacji są także łatwe w obsłudze i bezawaryjne. Wyposażone w specjalne filtry, oczyszczające powietrze, są szczególnie zalecane alergikom. Usuwają bowiem z powietrza kurz, alergeny i roztocza. Dzięki oferowanym przez nas systemom klimatyzacji upalnym latem w twoim mieszkaniu panować będzie orzeźwiający chłód, zimą natomiast przyjemne ciepło. Powietrze zostanie dodatkowo oczyszczone, przez co stanie się zdrowsze!

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

512-385-875

biuro@climag.pl

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

607-277-207

m.koziol@climag.pl

Mariusz Rusjan

Handlowiec 

791-174-969

serwis@climag.pl