512-385-875

Blog

Jak obniżyć koszty eksploatacji komory chłodniczej?

sty 19, 2022

Komory chłodnicze to niezastąpione urządzenia przeznaczone do utrzymania niskiej temperatury otoczenia, niezbędnej do zachowania świeżości produktów spożywczych czy kwiatów. Jednak jak każde urządzenia zasilane energią elektryczną mogą one generować wysokie rachunki. Dzięki odpowiedniej eksploatacji oraz regularnemu serwisowaniu sprzętu z pewnością obniżymy koszty jego eksploatacji.

Nowoczesny sprzęt

Komory chłodnicze pozwalają utrzymać optymalną temperaturę i świeżość produktów w restauracjach, sklepach spożywczych, czy kwiaciarniach. Sprawnie działający sprzęt, który na dodatek jest energooszczędny stanowi o sukcesie wielu działalności. Co więc zrobić, kiedy okazuje się, że komora chłodnicza generuje zbyt dużo prądu? Można ją wymienić na nową. Na rynku dostępne są nowoczesne komory chłodnicze, które pobierają znacznie mniej prądu niż starsze modele. Dla obniżenia rachunków za energię istotne jest rozmieszczenie urządzeń chłodniczych. Efektywniej pracują sprzęty oddalone od pieców i kuchenek, które emitują ciepło i wysoką temperaturę niekorzystnie działająca na sprzęty chłodnicze.

Serwis urządzeń chłodniczych

Co w przypadku, kiedy nie stać nas na wymianę sprzętu? W takiej sytuacji warto zadbać o skuteczną profilaktykę i serwisowanie urządzenia. Najbardziej banalnym sposobem na wydłużenie żywotności sprzętu jest jego regularne czyszczenie przy użyciu odpowiednich środków czyszczących. Jest ono też ważne ze względów zdrowotnych, szczególnie jeśli jest w niech przechowywane gotowe jedzenie lub produkty spożywcze. Warto pamiętać, że zadbane urządzenia pracują efektywniej i przede wszystkim dłużej. Nie bez znaczenia dla żywotności sprzętu jest jego serwis. Zaleca się przeprowadzać go przynajmniej raz w roku, co pozwoli wymienić zepsute części i poprawić parametry pracy urządzenia.

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

512-385-875

biuro@climag.pl

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

607-277-207

m.koziol@climag.pl

Mariusz Rusjan

Handlowiec 

791-174-969

serwis@climag.pl