Czy klimatyzatory oczyszczają powietrze?

blog firmy Climag

Zmiany klimatyczne na świecie powodują, że coraz większą uwagę przykładamy to tematu czystości powietrza. Między innymi dlatego, tak dużą popularnością cieszą się specjalne oczyszczacze powietrza, które coraz częściej znajdują swoje miejsce w naszych domach i biurach. Czy jednak są one konieczne? A może wystarczy nowoczesna klimatyzacja, która również oczyszcza powietrze?

 

Troska o środowisko i zdrowie – nowoczesne klimatyzatory

Mimo że same klimatyzatory są urządzeniami dobrze znanymi już od kilkudziesięciu lat, to w ostatnich latach znacząco zmieniła się technologia stosowana w ich produkcji. Dawniej były to urządzenia, które pochłaniały ogromną ilość energii, a przy tym były szkodliwe dla środowiska. Miały również wątpliwy wpływ na stan zdrowia użytkowników biur oraz domów z klimatyzacją. 

 

Sporo się w tej kwestii zmieniały, a klimatyzatory są nie tylko przyjazne środowisku, ale również nie wpływają negatywnie na zdrowie człowieka. Wynika to przede wszystkim z zastosowania systemów mających na celu redukcję zużycia prądu i większą oszczędność energetyczną. Mniej zużytego prądu to dobra wiadomość nie tylko środowiska, ale również dla naszej kieszeni.

 

Klimatyzacja oczyszczająca powietrze – co warto wiedzieć?

Korzystanie z nowoczesnych klimatyzatorów to również szansa na oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu. Zastosowana technologia pozwala wyeliminować alergeny, wirusy oraz bakterie z powietrza – na podobnej zasadzie funkcjonują specjalne oczyszczacze powietrza. Z powodzeniem można więc stosować te rozwiązania zamiennie. Przefiltrowane powietrze oczyszczone ze szkodliwych czynników jest idealne dla osób wrażliwych, dzieci oraz osób starszych. Przebywanie w takim pomieszczeniu jest dużo przyjemniejsze i komfortowe.

© 2022 r. Climag

Polityka prywatności