512-385-875

Blog

Od czego zależy wydajność klimatyzatora?

cze 8, 2022

Klimatyzator wówczas spełnia swoją funkcję, gdy jego wydajność utrzymuje się na odpowiednim poziomie. W momencie, gdy znacząco spada, pojawiają się rozmaite problemy przy jego eksploatacji.

Problemy z wydajnością

Nieważne jak dobre urządzenie się zakupi. W momencie, gdy jest on eksploatowany, to zwyczajnie zużywa się, przestaje w wyniku tego prawidłowo działać i zaczynają się kłopoty. Jakie? Przede wszystkim są to problemy z siłą nawiewu, która zaczyna spadać, a momentami można odnieść wrażenie, że w ogóle nie działa. Kolejną kwestią jest chłodzenie, które przestaje być równie efektywne i ostatecznie sprzęt nie jest w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Spadek wydajności to także trudność związana z funkcjonowaniem – klimatyzator nadmiernie się nagrzewa, przez co może się wyłączać, a do tego pracuje głośno, czym po dłuższym czasie denerwuje i męczy.

Od czego zależy wydajność klimatyzatora?

Wydajność urządzenia zależna jest przede wszystkim od jego jakości. Warto wybierać klimatyzatory od najlepszych dostawców jak Climag i producentów. Następnie zlecić ich montaż właściwej firmie. Niezbędne jest serwisowanie, które powinno się przeprowadzać przynajmniej raz do roku, a najlepiej dwa razy – w sezonie wiosennym i jesienno-zimowym. To okazja do sprawdzenia stanu przewodów, łączeń i elementów urządzenia. Podstawę w tym okresie stanowi oczyszczanie z brudu i kurzu, który negatywnie wpływa na pracę wiatraków oraz może zalegać wewnątrz i tym samym podwyższać temperaturę w trakcie jego pracy. To z kolei przekłada się na spadek wydajności. Niewłaściwy montaż czy konserwacja na słabej jakości częściach to częsta przyczyna dalszych problemów. Spadek wydajności wynika także ze źle dobranego klimatyzatora, który zwyczajnie nie jest w stanie prawidłowo obsłużyć danej przestrzeni. Dlatego też, podczas dokonywania zakupów trzeba zwrócić na to szczególną uwagę – można stosować się do zasady, że na każde 10 m2 powierzchni chłodzonej przypada 1 kW mocy urządzenia.

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

512-385-875

biuro@climag.pl

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

607-277-207

m.koziol@climag.pl

Mariusz Rusjan

Handlowiec 

791-174-969

serwis@climag.pl