512-385-875

Blog

Jakie standardy powinna spełniać klimatyzacja łazienkowa?

cze 7, 2022

Łazienka zajmuje szczególne miejsce w rozkładzie pomieszczeń budynku. To właśnie w niej wykonuje się różnego rodzaju czynności higieniczne. W związku z tym łazienka musi być więc przestrzenią, w której panują najwyższe standardy czystości. Niestety, zbierająca się w tym pomieszczeniu wilgoć często przynosi niekorzystne rezultaty. W skrajnych przypadkach jest nawet w stanie doprowadzić do rozwoju szkodliwych drobnoustrojów takich jak grzyby czy pleśń. Dlatego też tak ważne jest to, aby łazienka była odpowiednio wentylowana i klimatyzowana.

 

Specyfika klimatyzacji łazienkowej

Z pewnością klimatyzacja zainstalowana w łazience nie może być byle jaka. Musi ona spełniać określone standardy, które pozwalają na korzystne funkcjonowanie. Przede wszystkim więc instalacja klimatyzacyjna musi być swoimi rozmiarami dopasowana do wielkości wentylowanego pomieszczenia. Tylko wtedy jest w stanie zapewniać dopływ wystarczającej ilości powietrza i skutecznie chronić przed niekorzystnymi skutkami wilgoci.

Poza tym klimatyzacja łazienkowa powinna być zamontowana w odpowiednim miejscu. Tego rodzaju systemy zazwyczaj umieszcza się pod sufitem, gdyż to właśnie tam wędrują parujące cząsteczki wody, które niosą ze sobą wilgoć. Ulokowanie klimatyzacji w strategicznym miejscu pozwala na zaobserwowanie korzystnych zmian w wypełniającym łazienkę powietrzu.

Warto pamiętać o tym, że klimatyzacja ma zawsze określoną moc. Ona również musi zostać dostosowana do konkretnego pomieszczenia. Dlatego też zakup i montaż klimatyzacji łazienkowej powinien zostać poprzedzony dokładnym rozważeniem tego, co naprawdę będzie najlepszą opcją dla określonego domu czy też mieszkania. W końcu tylko kiedy klimatyzacja łazienkowa spełnia wszystkie wymagane standardy, możliwe staje się bezproblemowe funkcjonowanie tego ze wszech miar potrzebnego układu, a jego użytkownicy stają się zadowoleni.

 

kontakt

Mariusz Wiaderkiewicz

Handlowiec 

512-385-875

biuro@climag.pl

Mariusz Kozioł

Handlowiec 

607-277-207

m.koziol@climag.pl

Mariusz Rusjan

Handlowiec 

791-174-969

serwis@climag.pl